RekvizītiEnerģija = (ieplūdes temperatūra - izplūdes temperatūra) * (tilpums vai masa) * siltuma jauda

Siltumnesēja siltumietilpība ir nemainīga, izmantotā ūdens īpašība. Tie. Lai pareizi aprēķinātu patērēto enerģiju, jums jāzina divas temperatūras un plūsmas ātrums.Gandrīz visi zināmie apkures skaitītāji darbojas pēc šī principa. Un tie satur divus termometrus un plūsmas mērītāju. Dažreiz šādus skaitītājus sauc par caurplūdes mērītājiem.Mūsdienu skaitītāji mēra temperatūru, tilpumus un patstāvīgi veic aprēķinus un datu uzkrāšanu. Skaitītāji parasti pieder enerģijas piegādātājam.

Ir dažādu kalibru skaitītāji - no galvenajām mājām līdz iekštelpu radiatoriem. Dārgākais skaitītāja elements ir ultraskaņas vai elektromagnētiskais caurplūdes mērītājs. Lai samazinātu izmaksas, dažreiz tiek izmantoti caurplūdes mērītāji ar lāpstiņriteni, taču tie ir jāizmanto, ņemot vērā faktu, ka temperatūra apkures sistēmās var sasniegt 120-130 grādus (ja sistēmā ir spiediens, dzesēšanas šķidrums nevārās).
Šādu skaitītāju diezgan augstās izmaksas nosaka arī to darbības jomu - visbiežāk tos izmanto galvenajās shēmās. Tie tiek izmantoti arī dzīvokļa uzskaitei par apkures horizontālo sadali.Vēl viens no šāda veida skaitītāju trūkumiem ir arī tas, ka, uzstādot caurplūdes mērītāju apkures caurulē, ir jāveic mehāniski darbi, ko var veikt tikai ar izslēgtu apkures sistēmu.

Mēs esam sociālajos tīklos

Kontakti

Vienibas Gatve 182, Rīga
☎️+371 22721188 
☎️+371 29993240